Van meninstructeur.. tot O jurylid mennen

Hoewel ik reeds op jonge leeftijd "koetsierde" (echte menkunst kun je dat niet noemen) had ik de wens om het mennen in al zijn facetten op een goede manier aan te leren. Daartoe volgde ik, damen met mijn echtgenote, de opleiding tot meninstructeur bij de toenmalige NBVAP (Nederlandse Bond van het Aangespannen Paard) : in Belgie bestond deze opleiding immers niet.

Ondertussen werden de aanwezige trekpaarden naast hun opleiding op enkel kordeel voor het landwerk ook opgeleid in het Achenbachsysteem en werd deelgenomen aan de toenmalige PALM Challenge Cup, een competitie voor trekpaarden, gesponsord door de PALM Brouwerij, waarvan ik het eerste deelname jaar afsloot als winnaar in de categorie enkelspan.

Mijn opleiding als leraar kwam hierbij van pas... en in mijn vrije tijd begeleidde ik menig beginnend menner in een mencursus.

  • Ik was medeoprichter van MKB vzw: Menopleiding tot Koetsiersbrevet Belgie
  • Werd verkozen tot lid van de VLP mencommissie, verantwoordelijk voor Trekpaarden en menbrevetten
    • was auteur van het eerste boek Menbrevetten van de VHS menbrevettenwerking
  • Werd afgevaardigd naar de nationale mencommissie
    • uiteindelijk diende ik voor beide commissies mijn ontslag in in 2010
  • Begon aan de opleiding jurylid mennen nationaal-kandidaat internationaal-internationaal
  • en werd door de FEI benoemd als O jurylid mennen in 2010.